Internetowy serwis bazodanowy pracodawców osób niepełnosprawnych
szukaj w zasobach serwisu:

Katalog zakładówSerwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
Serwis Informacyjny dla Pracodawców Osob Niepełnosprawnych VADEMENUM WIEDZY TOK ZFRON info


Usługi
Informacje
Nasz serwis
 
Działalność charytatywna

FUNDACJA NA RZECZ OSÓB
NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
"POMÓŻ I TY"

81-006 Gdynia, ul. Morska 244
tel./fax. (0-58) 633-81-41

Szanowni Państwo

PRZYJACIELU !!!
Spójrz jaki świat jest kolorowy
niebo niebieskie, róże czerwone,
a słońce złote...
Teraz zamknij oczy-widzisz ciemność...
co za ulga, że można je otworzyć
i znów widzieć słońce...

10 ROK DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI "POMÓŻ I TY"

      Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "POMÓŻ I TY" zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową na rzecz podopiecznego 11-letniego Michała Wyki, który wskutek nieszczęśliwego wypadku oparzenia prądem wysokiego napięcia stracił obie kończyny górne.
      Michał, aby mógł funkcjonować jak każde zdrowe dziecko potrzebuje "inteligentnych" bioprotez, których koszt wynosi 60 tysięcy złotych za jedną protezę. Od miesiąca maja wchodzi podatek VAT na sprzęt ortopedyczny i cena ich wzrośnie właśnie o ten podatek. Sytuacja materialna rodziców nie pozwala na zakup protez, gdyż mają na utrzymaniu pięcioro dzieci. Do tej pory udało się pozyskać dzięki ludziom dobrej woli 69 tysięcy złotych.
      Środki przeznaczone na cele charytatywne zmniejszają podstawę opodatkowania o kwotę na ten cel przeznaczoną (art. 18 ust.1 pkt 1 oraz art. 26 ust.1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i fizycznych). Dzięki Państwa pomocy Michał będzie mógł aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i w pełni cieszyć się pięknem świata, który nas otacza. Jeżeli nie mogą Państwo przekazać znaczącej kwoty, serdecznie prosimy o symboliczną cegiełkę w kwocie 100 zł. Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji:
BANK MILLENNIUM S.A. nr 63 11602202 00000000 29206273 z dopiskiem "Bioprotezy dla Michała Wyki". Przesyłamy potwierdzenie wpłaty darowizny w postaci dyplomów podziękowań.
      Efekty działań Fundacji spotkały się z uznaniem i poparciem m.in. ze strony Ojca Świętego - Jana Pawła II; Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej; byłego Marszałka Sejmu RP - Macieja Płażyńskiego; Wojewody Województwa Pomorskiego; Prezydentów Trójmiasta.
      Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "POMÓŻ I TY" jest organizacją pozarządową zarejestrowaną 22 marca 1995 r. Przesłaniem Fundacji jest pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych m.in. poprzez sponsorowanie specjalistycznych operacji oczu naszych podopiecznych, którymi głównie są dzieci. Współpracujemy i pozostajemy w ciągłym kontakcie z wieloma szpitalami i klinikami z terenu całego kraju, jak również z zagranicy.
      Łączymy wyrazy szacunku i z góry dziękujemy za okazaną pomoc i zrozumienie nie tylko w imieniu własnym, ale także w imieniu Michała i jego rodziców.
      Życzymy pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2004.

Z poważaniem
Zarząd Fundacji "Pomóż i Ty"
Jacek Sojecki

NIP 586-14-73-820. Linki do: polecenia przelewu, listów referencyjnych.
Nr Konta: Millennium 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
www.fundacjapomozity.sprint.pl, e-mail: info@pomozity.sprint.pl
Rejestr Fundacji: KRS 0000037117, Sygn. Akt XVI Ns Rej F - 2119/94
 
Ostatnio dodane
•  
•  
 
O nas     Mapa serwisu     Webmaster
  Napisz do nas!